Усі проекти

Результати першого в Україні Circular Economy Hackathon

Результати першого в Україні Circular Economy Hackathon

Перший в Україні хакатон екологічних інновацій Circular Economy Hackathon, що відбувся в Києві 14 та 15 жовтня, виграли молоді науковці КПІ ім. Сікорського. Вони створили реагент з відходів виробництва алюмінію для
очищення стічних вод промислового та побутового характеру. Такий реагент дозволить очищувати стічні води текстильних підприємств, фармацевтичних, поліграфічних, косметичних тощо, та є дешевшим за аналоги, адже вироблений з вторинної сировини. В якості поштовху до реалізації свого задуму та для вивчення західного досвіду, команда отримала 50 тис. грн. і 2 квитки до Амстердаму.


В заході, організованому ГО ReThink, взяли участь 60 учасників, які сформували 19 команд. Молоді винахідники, студенти, підприємці та небайдужі учасники шукали і створювали нові рішення в логіці кругової економіки, що зменшать шкідливий вплив на довкілля, вирішать проблеми з відходами і допоможуть раціонально використовувати ресурси.
Команди працювали за напрямками: продовження життєвого циклу товарів і ресурсів, “круговий” дизайн та шерингові бізнес-моделі, розробка екологічних замінників упаковки з викопних ресурсів та інші.


Друге місце і приз у розмірі 25 000 гривень отримала команда Hurricane з їх проектом Stock-Factory. Суть проекту в реалізації речей та продуктів, термін придатності яких є недостатньо довгим, але їх не беруть на правильну утилізацію через невеликі партії. Відповідно, платформа акумулює дані лоти і розподіляє їх на: продаж за низькими цінами, благодійність, правильну утилізацію.


Третє місце і приз у розмірі 15 000 гривень отримав проект GreenBin, що пропонує принципово новий алгоритм збору відсортованої вторсировини із смарт-асистентом, системою кешбеку та додатком. 

 

Спеціальний приз у вигляді консультаційного супроводу від IMMER GROUP отримав стартап Lunaria project.


Спеціальний приз у вигляді акселераційної підтримки від greencubator та ПеремогаSpace отримали Re:ban.


Спеціальний приз у розмірі 15 000 гривень від Галичина отримав проект FoodBIOPack, який працює над розробкою біорозкладної упаковки з білків та полісахаридів.


Організатори збираються і далі проводити схожі заходи й підтримувати переможців у втіленні їх проектів у життя. «Цей хакатон з кругової економіки став першим в Україні. Ми не очікували такого інтересу, ентузіазму та такої кількості цікавих ідей! Наше завдання – не провести один захід. Ми почали створення екосистеми небайдужих як до нової моделі економіки, так і до довкілля і прагнемо об’єднати навколо неї як інноваторів, так і відповідальний бізнес», стверджує співзасновник ReThink Роман Пучко.
Варто відзначити, що захід підтримали українські та міжнародні компанії й організації, що дійсно зацікавлені у розвитку і запровадженні сталих екологічних інновацій: IFC, State Secretariat for Economic Affairs SECO, Укргазбанк, Baker Tilly, Молочна компанія “Галичина”, Агрохолдинг “Мрія”, Посольство Королівства Нідерландів в Україні, авіакомпанія KLM, Unilever, Red Bull Ukraine, УАВЕ, Circular Economy Club Kyiv.