ПАКЕТ НЕ ПОТРІБЕН - ПЕТИЦІЯ

ПАКЕТ НЕ ПОТРІБЕН - ПЕТИЦІЯ

Ми закликаємо обмежити імпорт, виробництво та обіг тонких поліетиленових пакетів в Україні!

Петиція підтримана

Збір з 03.04.2018 до 03.07.2018

Потрібно підписів 25700

25700/25700

Ми використовуємо поліетиленовий пакет 20 хвилин, а розкладається він більше 100 років. Беручи одноразовий поліетиленовий пакет, ми отримуємо короткостроковий комфорт, але, водночас, скільки завдаємо шкоди?

1

Щосекунди в світі використовується 160 000 поліетиленових пакетів. За рік - це 5 трильйонів пакетів, котрі б двічі покрили територію України, якщо їх розстелити. 

2

Менше 1% поліетиленових пакетів переробляється, решта потрапляє на сміттєзвалища, забруднює ґрунти, ліси, річки та моря.

3

Кожен українець використовує близько 500 пакетів на рік. Натомість, у ЄС поставили за ціль використовувати до 90 штук на особу в рік.

4

1 млн. птахів та 100 тис. тварин щороку помирають від пакетів, плутаючи їх з їжею.

 

Разом ми можемо зрушити ситуацію з місця! Для цього необхідно почати використовувати пакети повторно або заміняти їх при можливості на багаторазові сумки та пакети рослинного походження. Проте, масштабний ефект можливий лише якщо ці альтернативи стануть широко розповсюдженими та доступними.

Створити умови для таких змін можна лише на законодавчому рівні, адже ці альтернативи вже є за кордоном, проте в України вони неконкуретноспроможні. Тому цією петицією, ми вимагаємо органи законодавчої та виконавчої влади внести відповідні зміни до законодавства.

Повний текст петиції