Усі новини

В Давосі віддали 1 млн доларів на розробку матеріалів, що замінять пластик

В Давосі віддали 1 млн доларів на розробку матеріалів, що замінять пластик

Фундація Ellen MacArthur Foundation в рамках ініціативи New Plastics Economy визначила п’ятьох переможців челенджу на розробку принципово нових матеріалів, що повністю переробляються, компостуються та припинять забруднення пластиком.

Один з переможців -  VTT Technical Research Centre of Finland, а їх розробка – багатошарова упаковка з відходів сільського та лісового господарств, що підходить для упакування таких продуктів, як мюслі, сир, горіхи, тощо.

Розробка VTT виглядає і має властивості пластику, але виробляється з відновлюваних природних ресурсів. Вона може бути виготовлена з тих самих матеріалів, що й звичайний листок паперу, оскільки у виробництві використовуються целюлозні матеріали. Окрім деревини технологія дозволяє використовувати сировину з рослин, що швидко ростуть: рисові стебла, верхівки цукрового очерету, перероблених волокон, текстильних відходів, сільськогосподарських відходів. Целюлоза є абсолютно безпечною, відновлюваною, перероблюваною та біорозкладною. 

Завдяки своїм чудовим бар’єрним властивостям до газів, жирів, мінеральних олій та вологи, матеріал VTT добре підходить для різноманітних видів упаковки продовольчих товарів. Це пакети для снеків та паучі для сухих продуктів - круп та горіхів; гнучка упаковка для чутливих до контакту з повітрям продуктів – шоколад, печиво, тонка нарізка м’ясних продуктів або сиру; потенційно вона може підійти для деяких рідин та вологих продуктів. Згідно розрахунків, таким новим видом целюлозної упаковки можна замінити до 15% існуючої наразі на ринку багатошарової бар’єрної плівки. Варто додати, що процес виробництва нового матеріалу не супроводжується викидами токсичних речовин.

За умовами челенджу компанія VTT та ще 4 інші розділили між собою приз 1 млн доларів, а після року акселерації одна з п’ятьох компаній отримає ще 1 млн на розвиток проекту.