Усі новини

Біорозкладний пластик із ракоподібних

Біорозкладний пластик із ракоподібних

Поєднавши знання в галузі хімії, сільського господарства і бізнесу, засновники Австралійської компанії Carapac знайшли альтернативне рішення пластиковій упаковці: екологічно чиста упаковка з нульовими відходами, яка зроблена з харчових відходів ракоподібних оболонок.

Раковини від креветок та крабів, які залишаються після спожитих страв із морепродуктів, перетворюються в те, що колись було марними відходами - в стійку пластикову альтернативу - свого роду у “пластикову креветку” :)

При виготовленні упаковки використовується інноваційний матеріал, для заміни шкідливих пластикових відходів. Він працює так само добре, як і будь-який традиційний (і шкідливий) пластик, щоб задовольнити потреби в упаковці та логістиці, при цьому залишаючись екологічно чистим.

Які переваги такої упаковки?

- Натуральний матеріал має вбудовані протигрибкові властивості, що запобігає росту цвілі або грибків на свіжих продуктах. Це ефективно продовжує термін зберігання свіжих фруктів і овочів.

- Використану упаковку можна просто викинути у свій сад, посадити в горщики або компостувати.. Матеріал природним чином розкладається в ґрунті всього за 3-6 тижні, на відміну від інших біологічно розкладних матеріалів.

- Після того, як матеріал Carapac опиняється в землі, він забезпечує ґрунт багатьма поживними речовинами та діє як азотне добриво з повільним вивільненням.

 - Якщо упаковка опиниться в океані, вона просто розчиниться. Якщо морський мешканець її проковтне - вона зруйнується і пройде нешкідливо. Ракоподібні раковини весь час їдять у морі.

Які недоліки?

- Carpac коштує втричі дорожче звичайного пластику

Однак, забруднення навколишнього середовища вже досягло переломного моменту і ми більше не можемо вважати показник витрат визначальним фактором - потрібен тотальний rethink економічної моделі!