Усі новини

Онлайн-платформа матеріалів повторного користування за принципом кругової економіки

Онлайн-платформа матеріалів повторного користування за принципом кругової економіки

Прагнення міста Остін, штат Техас, досягнути нульових відходів до 2040 року створило ряд ініціатив, включаючи онлайн-платформу обміну матеріалами Austin Materials Marketplace, (далі - The Materials Marketplace).

Цілі платформи слідують принципам кругової економіки - повторно використовувати матеріали, не відправляючи їх на сміттєзвалище. Така ініціатива не тільки зменшить витрати на управління відходами міста, але також забезпечить місцевий бізнес коштами для реклами і продажу надлишкових матеріалів - це зекономить їм кошти та принесе додатковий прибуток.

Строки реалізації
Майже 2 роки пішло на розробку, планування бюджету, тестування і розвиток платформи. Уряд міста Остін також брав активну участь у цих процесах.Тендер на розвиток і управління онлайн-платформою виграла Американська некомерційна організація зі стійкого розвитку the USBCSD.Контракт діє з 2014 року та буде переглянутий у 2020-му.

Цільова аудиторія
The Materials Marketplace створена для залучення користувачів із різних секторів, де невикористані матеріали з однієї компанії можуть стати цінним ресурсом для іншої. На платформі розміщені будівельні матеріали, пластмаса, органіка та упаковка.

Команда
Програмою керує два представники від місцевого уряду та некомерційна організація зі стійкого розвитку the USBCSD
Понад 500 бізнесів, інституцій і неприбуткових організацій стали учасниками платформи.

Фінансування
Перші 2 роки проект фінансувався департаментом відновлення ресурсів міста Остін. Далі з кожним роком фінансування зменшувалось із наміром, що платформа буде самоокуповуватись.

Які результати відомі

- На кінець 2018 року платформа налічувала 530 учасників.
- У період з 2017 по 2018 в середньому реалізувалось 20 угод в місяць, а чистий дохід склав близько 623 тисячі доларів.Також за цей період понад 400 тонн матеріалу перевезено зі сміттєзвалищ.


Заміри показників

Частиною зобов'язань щодо  управління платформою є звітність. Керуюча організація USBCSD звітує місту Остін щомісяця. Кожна угода реєструється, включаючи інформацію про учасників, величину обміну, тип та кількість продукції чи матеріалів, та їх кінцеве використання. 

Натхнення для майбутніх ініціатив
Спочатку онлайн-платформа матеріалів була запропонована як безкоштовна послуга, адже перехід на платну форму ускладнила б процес, особливо для некомерційних організацій або нечастих користувачів. З бажанням перейти на конкурентний ринок матеріалів, для отримання доходу, платформа наразі пропонує робити добровільні внески для кожної транзакції та працює над створенням відсоткового збору за транзакції в майбутньому.

Місто Остін скористалося принципом кругової економіки, щоб досягнути нульових відходів до 2040 року. Онлайн платформа матеріалів є однією серед ряду політичних ініціатив, яка допомагає знаходити рішення, щоб уникнути потраплянню цінних матеріалів на сміттєзвалища і надає нові можливості підприємствам.

Джерело: https://www.ellenmacarthurfoundation.org/