Усі новини

Україна таки сказала "Пакет не потрібен"

Україна таки сказала "Пакет не потрібен"

Самі не можемо в це досі повірити, але епопея про пластикові пакети довжиною у три з половиною роки завершена - Президент Володимир Зеленський підписав прийнятий минулого тижня законопроект!

297 голосами "За" у другому читанні народні депутати та Президент своїм підписом зробили перший крок до зменшення споживання одноразового пластику в Україні.

Ми збирали підписи під петиціями, агітували, читали лекції, проводили мистецькі акції, пояснювали, наводили приклади… Нам вдалося отримати підтримку і розуміння від такої кількості людей, що всіх їх не вмістити в одну публікацію. Більше трьох років тому ми починали кампанію #ПакетНеПотрібен сповнені ентузіазму і без досвіду адвокації, "їли кактуси", але не зупинялися. Знаходили і не знаходили підтримку, чули багато критики, негативу і позитиву, бачили заздрість і доброзичливість.

Ми хочемо подякувати усім причетним до цієї історичної події.

Створити цей законопроект нам би не вдалося без підтримки UDP Renewables, Everlegal, та Анни Крисенко, які допомогли з аналізом відповідного законодавства ЄС та розробкою механізмів обмеження використання пластикових пакетів в Україні.

Дякуємо народним депутатам минулого і поточного скликань, що активно залучалися в доопрацювання законопроекту на чисельних робочих групах, розбиралися у тонкощах, намагались знайти оптимальні рішення, ставали підписантами і пропагували ідеологію проєкту.

Дякуємо екс-міністру енергетики та захисту довкілля Олексієві Оржелю за віру в ідею і підтримку ініціативи, міністру захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський за наполегливість і адвокацію. Дякуємо Президентові України Володимир Зеленський за міцну політичну волю та його рішучість!

Дякуємо всім нашим друзям, партнерам, колегам із громадських організацій і активістам, просто небайдужим і свідомим людям, митцям, дизайнерам, фото- та відеографам, торговим мережам, піар-агенціям, виробникам пластику та переробникам вторсировини - знаємо, що ви нас читаєте і вболівали за справу не менше за нас </div><div class=