Усі новини

Традиційний “ресайклінг” - яскравий приклад сучасного грінвошингу

Традиційний “ресайклінг” - яскравий приклад сучасного грінвошингу

Бізнеси, які отримують значний прибуток від лінійної моделі економіки, відстоюють “ресайклінг” як стратегію для забезпечення чистого і здорового світу. Насправді ж, це прикриття для звичного продовження бізнесу без змін. Корпорації підтримують ефективність “ресайклінгу”, щоб уникнути дослідження більших негативних наслідків, які спричиняє їх продукція.

Після майже 50-річного існування, переробка виявилася цілком невдалою у вирішенні екологічних та соціальних катастроф. Вона ані допомагає попередити потепління планети, ні запобігає руйнуванню екосистеми та втраті біорізноманіття.

Нещодавня заборона Китаю на імпорт іноземних відходів ставить під питання і стійкість наших ринків поводження з матеріалами. Слідом за Китаєм, Малайзія та Філіппіни відвантажують тисячі тонн відходів назад до США, Великобританії та Канади. У результаті, багато міст не знають, що робити з відходами їхніх громадян. 

Ресайклінг безпосередньо бере участь у глобальній деградації здоров'я і пов'язаних з ними соціальних несправедливостей.

Зазвичай утилізація, агрегатування, відокремлення та реконструкція матеріалів і виробів здійснюється дешевою робочою силою у Китаї та Південно-Східній Азії. Робітники постійно піддаються небезпечним умовам праці та токсичним хімікатам за мінімальну оплату праці. 

Основа галузі переробки вторинної сировини побудована на непрозорій нерівній системі праці, яка постійно піддає глобальну робочу силу та її громадян небезпечним та токсичним умовам. Це вже має поставити під сумнів її ефективність.

Потрібно впроваджувати стратегії та інвестувати в технології, які допоможуть вирішити першопричини зміни клімату та забруднення. Ключовими рішеннями є круговий дизайн та екологічно безпечна хімія.

Круговий дизайн

Проблема надспоживання - вже не новина. Потрібно різко скоротити кількість матеріалів і виробів, які споживаємо, завдяки дизайну та освіті. Розроблені продукти повинні бути довговічні, пристосовані до розбирання, ремонту та повторного використання.  

Ми, як споживачі, мусимо свідомо обирати довговічні товари, які підлягають повторному використанню та рівноцінній переробці. 

Зелена хімія

Переробка матеріалів, які по суті є токсичними, означає, що ми даємо небезпечній речовині ще один шанс отруїти довкілля і наші тіла. "Біоекономіка" має на меті використовувати хімічні речовини та матеріали, які легко зустрічаються в природі, покращити стан здоров'я екосистеми, де відбувається виробництво, та усунути токсичні забруднювачі.

Марнування часу

На жаль, у корпоративних стратегіях відповідальності продовжують домінувати традиційні ініціативи з “ресайклінгу”.

Прикладом того, як організації забруднюють води, є «Alliance to end plastic waste», створена найбільшими виробниками нафтохімічної продукції у 2018 році. Організація одночасно обіцяє прибирання пляжів, тоді як її ключові члени оголошують плани побудувати нові багатомільярдні заводи з поліетилену та нафтохімії, що виробляють недорогу токсичну продукцію, яка вимивається на тих самих пляжах.

Такі організації мають економічний конфлікт інтересів щодо переходу до принципово іншої системи, яка сприяє круговому дизайну та екологічно безпечній хімії. Тому вони продовжуватимуть інвестувати у сучасну “переробку”.

У нас вже не вистачає часу, щоб вести бізнес за звичними моделями. За оцінками міжурядової групи експертів з питань змін клімату IPCC, у нас є 10-30 років, щоб діяти, якщо хочемо запобігти найгіршим сценаріям глобальних змін клімату та втрати біорізноманіття. 

Джерело: greenbiz.com