Усі новини

Світова економіка кругова на 8,6% - показник іде на спад

Світова економіка кругова на 8,6% - показник іде на спад

Генеральний директор організації Circle Economy, Гаральд Фрідль, представив оновлений звіт щодо стану кругової економіки у світі Circularity Gap Report 2020 на щорічному економічному форумі в Давосі. Новини були невтішними.

З усіх корисних копалин, викопних палив, металів і біомаси, які щорічно використовуються у світі, лише 8,6% циклічно повертаються. Всього два роки тому показник був 9,1%.

Причини такого спаду відомі, але результату немає - ситуація тільки погіршується. Це пояснюється трьома основними тенденціями: високі темпи видобутку, збільшення поточних запасів і низький рівень кінцевої стадії експлуатації та переробки.

Ці направлення залягають глибоко в лінійну модель економіки “взяти-зробити-утилізувати”, що і є головною проблемою у переході до кругової економіки. Таким чином, прогнози щодо заповнення кругової прогалини у світі похмурі, адже знаходяться під “мертвою рукою” бізнесу.

Гаральд разом із партнерами з "Платформи прискорення кругової економіки" (PACE) закликає уряди країн сприймати цей звіт як можливість розпочати кругову економічну діяльність.

"Нам відчайдушно потрібні прогресивні рішення. Зміни є обов'язковими" - зазначено у звіті.

Завантажити Circularity Gap Report 2020 можна 
тут.