Усі новини

Індустріальний парк у Данії функціонує за моделлю кругової економіки

Індустріальний парк у Данії функціонує за моделлю кругової економіки

Індустріальний парк у Калундборгу (Данія) - один з перших та найвідоміший у світі індустріальних парків, організованих за моделлю кругової економіки!

Калундборг - перший приклад окремих галузей, що об'єднались разом для отримання конкурентних переваг шляхом обміну матеріалами, енергообміну, обміну інформацією та / або обміну продуктами.

Спочатку парк не замислювався як індустріальний симбіоз. Теперішня модель використання надлишкового тепла та побічних продуктів почала розвиватись 20 років тому. Основною ідеєю створення кластеру було скорочення витрат та отримання вигоди від продажу побічних продуктів.

Парк був започаткований у 1959 році, коли була запущена електростанція Asnæs Power Station. Перший епізод розподілу між двома суб'єктами відбувся у 1972 році, коли Gyproc, цех з виробництва гіпсокартону, створив трубопровід для постачання газу з Tidewater Oil Company. У 1981 році муніципалітет Калундборг завершив розподільну мережу централізованого теплопостачання в місті Калундборг, яка використовувала відпрацьоване тепло від електростанції.

На даний момент відбувається близько 30 обмінів ресурсами між резидентами Калундборгу. Електростанція Asnaes знаходиться в центрі мережі. Електростанція передає надлишки пари нафтопереробному заводу Statoil, забезпечуючи 40% їх потреби у парі і отримуючи в обмін газ, отриманий від сміття. Електростанція генерує електроенергію та пару з цього газу і відправляє її на рибну ферму та фармацевтичну компанію Novo Nordisk, повністю забезпечуючи їх, а також ще 3500 домогосподарств. Ці домогосподарства сплачують за підземний трубопровід, котрий забезпечує їх теплом, але натомість отримують надійне джерело тепла за низькою ціною. Зольний пил з електростанції Asnaes Power Station направляться на цементний завод, а гіпс з його десульфурації надсилається одному з провідних виробників гіпсокартону в Скандинавії Gyproc. 2/3 потреби Gyproc у гіпсі задовольняється електростанцією. Statoil забирає сірку з природнього газу і продає її виробнику сірчаної кислоти Kemira. Рибна ферма продає мул зі своїх ставків навколишнім фермам в якості добрива, а Novo Nordisk віддає свій біологічний мул для виробництва біогазу на електростанції.

Також тут розвинені схеми рециркуляції води. Нафтопереробний завод Statoil перекачує 700 000 м3 води для охолодження електростанції, яка очищає її і використовує як воду для котла. Asnaes також очищує приблизно 200 000 м3 стічних вод нафтозаводу.