Усі новини

Європа приєдналась до Глобального пакту про пластик

Європа приєдналась до Глобального пакту про пластик

Європа приєдналась до глобальної ініціативи зробити весь пластик багаторазовим і придатним до вторинної переробки. Європейський пакт про пластик - перший регіональний пакт, що приєднався до Глобального пакту, який ініціювала фундація Еллен Макартур.

Пакт запустився у Брюсселі та об'єднав уряди і підприємства Європейського економічного простору (ЄЕП) для роботи над спільним баченням стратегії щодо пластику у круговій економіці.

Вісімдесят один учасник  Європейського пакту про пластик взяв на себе зобов'язання досягти амбітних цілей до 2025 року :

  • Зробити пластикову упаковку та одноразові пластмасові вироби багаторазовими та придатними для вторинної переробки

  • Зменшити потребу в первинному пластику та виробництві первинної упаковки щонайменше на 20%

  • Збільшити рівень збору, сортування і переробки всього пластику, що використовується для упаковки та виробів одноразового використання у країнах-учасницях, щонайменше на 25%

  • Збільшити використання вторинного пластику для пластикових виробів та упаковки одноразового використання, в середньому на 30% 

Для досягнення цілей, учасники пакту будуть зосереджуватись на співпраці та обміні кращими практиками, у європейському масштабі, для сприяння розвитку грамотних методик та підходів. 

Членами Європейського пакту є 15 урядів та 66 компаній. Прогрес буде відстежуватися та звітуватись щороку всіма підписантами.

Європейський пакт про пластик приєднався до Великобританії, Франції, Чилі, Нідерландів, Південної Африки та Португалії, як частини глобальної платформи з обміну провідним досвідом для прискорення переходу до кругової економіки.

Організація Грінпіс назвала Європейський пакт про пластик не найкращим рішенням."Ми занадто сфокусовані на переробці, а не на зміні системи, щоб розв'язати величезну проблему", - заявила прес-секретар

За словами Грінпіс, культура одноразового використання повинна зникнути, тому буде краще взяти власну пляшку з водою та використовувати продукти без упаковки.