Усі новини

Для того, щоб світ був стійким, він має стати круговим

Для того, щоб світ був стійким, він має стати круговим

Пандемія Covid спричинила людську трагедію, що призведе до серйозних наслідків для світової економіки. Разом з тим, посилюється кліматична криза. Люди страждають від повені, посухи та смерчів, але ми майже ніяк з цим не боремось. Поки наші думки направлені на одужання від Covid-19, ми повинні створити більш стійку систему, яка забезпечить здоров’я і безпеку всім людям. Єдиний вірний шлях - це відновлення наших стосунків з природою.

Щорічно в економіку надходить понад 100 мільярдів тонн ресурсів, спричиняючи довготривалу шкоду навколишньому середовищу. Очікується, що до 2050 року попит на ресурси збільшиться вдвічі, а екологічні, та економічні проблеми будуть тільки зростати. Нинішня лінійна модель економіки, у якій економічне зростання залежить від нескінченного видобутку, використання і зловживання природних ресурсів, підштовхує планету до межі.  

Потрібно чітке бачення альтернативного майбутнього. Світ, в якому ми будемо  дихати чистим повітрям; світ без кліматичних загроз, посухи та повені. Світ, де ресурсів багато, і цього достатньо, щоб заробити собі спосіб існування. Наше бачення майбутнього є амбітним, але можливим - це кругова економіка.

 “Платформа прискорення кругової економіки” (PACE) рекомендує зосередитися на чотирьох напрямках:

  1. Стимулювати відновлення зелених та кругових інвестицій у відновлювані джерела енергії, захист біорізноманіття та трансформацію сільського господарства, також інвестувати або надавати гарантію позики стартапам кругової економіки.

  2. Створити нормативну базу для кругової економіки. Повинні бути субсидії на повторне використання матеріалів та податки на відходи. Утилізація повинна здійснюватися з відповідними інвестиціями в інфраструктуру з утилізації. Пластик для одноразового використання слід заборонити.

  3. Впроваджувати кругові бізнес-моделі. Багато компаній вже переходять від одноразових угод до довгострокових відносин зі своїми клієнтами. Платформи спільного користування зростають. Коли уряди запровадять тарифи на викиди вуглецю, включені до Європейської Зеленої Угоди, компанії, які впроваджують інновації та коригують свої бізнес-моделі, відчують перевагу для бізнесу - а також сприяють кращому світові

  4. Інновації для стимулювання кругової економіки. Потрібно заохочувати використання нових технологій для зменшення рівня споживання енергії, збирання та повторного використання матеріалів, масштабування доступності зелених джерел енергії, розширення життєвого циклу продукції та зменшення відходів.

Використовуючи всі знання, силу та вплив, ми побудуємо кругову економіку. Це потребуватиме тісної співпраці між бізнесом, урядом та громадою, але нагороди будуть варті того. Сильніша екосистема, яка буде стійкою протягом наступних десятиліть, і світ, де люди й природа живуть гармонійно.

Джерело: World Economic Forum