Усі новини

З 1 січня в Україна можна сертифікувати біопластик

З 1 січня в Україна можна сертифікувати біопластик

Відтепер в Україні можна сертифікувати біопластик!

Український споживач давно знайомий з так званими "біопакетами". Які з них дійсно біо, а які просто оксо-розкладні розібратись неможливо. Обов'язкова сертифікація та маркування відсутні. 99,9% біопакетів на касах магазинів та біопакетів для сміття - насправді не "біо".

Але є хороші новини! 
З 1 січня 2019 року виробник може сертифікувати свою продукцію на здатність до біодеградації та компостування. Це стало можливим завдяки зверненню до ДП «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" народного депутата Сергія Кіраля, що є одним з авторів законопроекту про обмеження обігу поліетиленових пакетів в Україні.

Національний орган стандартизації своїм наказом ввів в дію Національні стандарти та поправки для них, за якими можна сертифікувати продукцію на придатність до біохімічного розпаду, компостування, біодеградації.
Національні стандарти гармонізовані з європейськими та міжнародними стандартами. Це означає, що сертифікована в Україні продукція буде оцінюватись за тими ж стандартами, що і в ЄС.

Згідно нашого законопроекту, прийняття стандартів довзолить врегулювати використання терміну "біорозкладний пакет" та змусить виробників обов'язково їх сертифікувати.

NB: Стандарти дозволяють сертифікувати не лише пакети, а й іншу продукцію.

Стандарти до застосування:

ДСТУ EN 14995:2018 
(EN 14995:2006, IDT) 
Пластмаси. Оцінювання здатності до біохімічного розпаду. Порядок випробування та технічні умови

ДСТУ EN 13432:2015 
(EN 13432:2000, IDT)/ Поправка № 1:2018 (EN 13432:2000/AC:2005, IDT) 
Паковання. Вимоги до упаковки, утилізованої способом компостування і біодеградації. Тестові схеми та критерії оцінювання для остаточного прийняття упаковки.