Усі новини

У Франції заборонили пластик з 2020 року

У Франції заборонили пластик з 2020 року

З 1 січня 2020 року у Франції заборонено продаж пластикових тарілок, стаканчиків і ватних паличок.

Магазини, які постачають заборонені товари, мають 6 місяців на їх продаж, за умови, що ці товари були вироблені або імпортовані попередньо.

Тимчасово від закону звільнені товари, що містять щонайменше 50% органічних матеріалів, а також столові прибори, що використовуються у лікувально-профілактичних закладах, у поїздах і літаках.

Постанова уряду опублікована 27 грудня на сайті Державної служби Франції - інформує міжнародний інформаційний канал France 24.
 

Що ще планують заборонити у Франції найближчим часом:

2021: Пластикові соломинки та столові прибори, пластикові мішалки, кришечки для стаканів, конфетті, упаковки з пінопласту, пластикову упаковку для фруктів і овочів вагою менше 1,5кг.

2022: Одноразовий посуд у закладах швидкого харчування для страв, що подаються на місці. Безкоштовні пластикові пляшки в компаніях. Також, планується встановлення питних фонтанів у всіх громадських місцях. 

На 2018 рік у Франції переробляється 25% пластику, решта спалюється або опиняється на звалищах. Середній показник переробки у Європі - 30%

Уряд Франції сприяє переходу до кругової економіки та має намір досягти 100% переробки пластику до 2025 року і вилучити з обігу одноразовий пластик до 2040 року.