Усі новини

Перший бажаний пластиковий вилов у Тихому океані

Перший бажаний пластиковий вилов у Тихому океані

Нещодавно Боян Слат, голландський винахідник та CEO організації The Ocean Cleanup, з командою повернулися з випробування першої версії проекту System 001 по Тихому океану і привезли на берег перший пластиковий вилов.

Метою першого випробування було підтвердити концепцію пасивного збору пластику за допомогою природних сил океану. Після кількох підйомів та падінь у жовтні 2019 року, команда оголосила, що система захоплює та збирає пластикове сміття, від масивних сіток до мікропластику.

Від самого початку The Ocean Cleanup планували створити бізнес-модель, яка дозволить фінансувати майбутні операції з очищення шляхом виготовлення продуктів із зібраного сміття. Якщо все піде добре, перший продукт буде випущено у вересні 2020 року.

Пластикове сміття перероблятимуть на продукти тривалого користування, а прибуток, отриманий із продажу, піде на фінансування проекту з очищення. Щоб перевірити і підтвердити походження майбутніх пластмасових виробів, команда працюватиме з міжнародним товариством класифікації DNV GL.

The Ocean Cleanup розпочала підготовку до наступного випробовування проекту - System 002. Мета нової конструкції - створення повномасштабної, функціонуючої системи. Команда інженерів ініціювала етап розробки, вирішуючи основні проблеми дизайну - довговічність та стійке утримання пластику. System 002 стане ключовим кроком для повномасштабного очищення Великого Тихоокеанського сміття.

Всього компанія планує запустити 60 таких систем і за п'ять років зібрати 50% тихоокеанського сміття, а до 2040 року - до 90%.

Джерело: The Ocean Cleanup