Усі новини

Коронавірус - це стрес-тест перед майбутніми кліматичними потрясіннями

Коронавірус - це стрес-тест перед майбутніми кліматичними потрясіннями

Фахівці з моделювання ризиків розглядають глобальну реакцію на Covid-19 як тестову версію того, як кліматичні катаклізми можуть сколихнути ринки та прискорити реакцію урядів на реальні загрози виживанню.

Європейський аналітичний центр “2 Degrees Investing Initiative”, що співпрацює з великими фінансовими компаніями та регуляторами планування кліматичних ризиків, спробував використати схему коронавірусного сценарію, відзначивши його подібність до кліматичної кризи з точки зору швидкості та масштабів поширення. 

Спалах вірусу також може ускладнити екологічні кризи, якщо, наприклад, повені, пожежі чи урагани вдарять найближчими місяцями. Тим часом, ООН та більшість інших організацій перемкнули пріоритет зі зміни клімату на коронавірус.

Як бачимо нижче, неочікувані соціальні проблеми часто мають більший вплив на ринки, ніж довгострокові екологічні ризики. На першому графіку видно, що кількість новин про клімат і глобальне потепління була більшою до лютого 2020 року, а далі помітно зменшується, програючи ефір іншій загрозі.


 

На другому графіку бачимо, що фонди котрі інвестують в дещо низьковуглецеву економіку (роблять ставку на компанії, що мінімізують викиди) та індекс S&P 500 краще втрималися на плаву, коли фондовий ринок зазнав краху, в той час як компанії відновлюваної чистої енергетики (що роблять ставку на вітрові та сонячні станції) впали дуже суттєво.

Тимчасове стрімке здешевлення викопних енергоресурсів та велике поточне навантаження на бюджети країн через кризу відсувають кліматичні питання на другий план. Маємо дбати, аби ця ситуація не загрожувала адекватним відповідям на екологічні виклики майбутньому.

Джерело: Bloomberg