Усі новини

ГО ReThink відзняла абсурдний фотопроект "Оселедець в кишені"

ГО ReThink відзняла абсурдний фотопроект "Оселедець в кишені"

Нашим абсурдним фотопроектом «Оселедець в кишені» ми хотіли нагадати, що споживання має бути відповідальним. 
Пакет потрібен нам у середньому на 20 хвилин, але живе він сотні років, вбиваючи живе навколо. Щороку кожен українець використовує близько 500 поліетиленових пакетів. Натомість у ЄС до 2019 року планують досягти показника у 90 пакетів на людину в рік.


Це стосується всіх одноразових речей, які ми використовуємо хвилини, а потім вони опиняються на звалищах, забруднюючи екосистему сотні років.


Метою проекту було привернути увагу до проблеми бездумного використання поліетиленових пакетів та відсутності їх альтернатив у точках продажу. Ми не можемо просто заборонити їх використання, адже за відсутності гідної екологічної заміни це завдасть людям багато незручностей. Треба створити умови для розвитку ринку альтернатив, а не ухвалювати популістські рішення.


На українському ринку досить популярними є оксо-пакети, котрі нібито розкладаються за 3 роки. Деякі мережі називають їх «біопакетами». Насправді в них до звичайного поліетилену додається лише спеціальна соляна добавка, що сприяє швидшому розпаданню поліетилену на шматки. Відповідно токсичний пластик нікуди не зникає, просто проникає в ґрунт. Такі пакети ще гірші за звичайні, котрі теоретично можна зібрати і переробити.


У ЄС і деяких інших країнах впроваджують альтернативи з рослинних складових – крохмалю, целюлози, олій. Ми прагнемо створити умови для того, щоб такі альтернативи з’явилися в Україні, стали доступними та поширеними.