Усі новини

Coca-Cola, Pepsi та ще 8 компаній звинувачують у забрудненні океанів і обмані щодо переробки пластику

Coca-Cola, Pepsi та ще 8 компаній звинувачують у забрудненні океанів і обмані щодо переробки пластику

Екологічна організація з Каліфорнії, Earth Island Institute подала позов до суду на десять всесвітньо відомих компаній за утворення значної кількості пластикового сміття та введення в оману споживачів про переробку пластику - інформує The Guardian.

Серед компаній: Coca-Cola, Pepsi, Nestlé, Clorox, Crystal Geyser, Mars, Danone, Mondelēz International, Colgate-Palmolive, Procter & Gamble.

У рамках міжнародного аудиту, проведеного минулого року у співпраці з екологічною групою Break free from plastic, виявилось, що під час прибирання пляжів волонтерами, продукція цих компаній зустрічалась найчастіше. За підрахунками екологів, мова йде про викид від 8 до 20 мільйонів тонн пластику щороку.

У позові стверджується, що ці компанії продають пластикові пляшки і пакети, які щодня забруднюють Світовий океан і саме вони повинні нести відповідальність за шкоду навколишньому середовищу.

Позивачі вимагають від компаній оплатити ліквідацію шкоди від пластику і припинити рекламувати продукцію як ту, що йде на вторинну переробку, коли, насправді, вона фактично не перероблюється.

"Вони дуже добре знають, що цей матеріал не переробляється, хоча вказують на етикетках, що вони підлягають вторинній переробці  і цим змушують людей відчувати, як про них піклуються" - сказав Девід Філліпс, виконавчий директор Earth Island Institute.

Наразі, ситуацію прокоментували тільки представники Coca-Cola:

“Американські компанії з виробництва напоїв вже вживають заходів для розв'язання цієї проблеми. Вони скорочують використання первинного пластику, інвестують у збільшення збору пляшок для їх подальшої переробки в нові пляшки, і співпрацюють з представниками законодавства та експертами для досягнення нових політичних цілей”.

Філліпс заявив, що позов не спонукає до відмови від переробки, але він прагне того, щоб компанії брали на себе більше відповідальності за відходи, які утворюють.