Усі матеріали

Карта обмежень обігу поліетиленових пакетів у світі

 
 

Для того аби знайти найкраще рішення для України в цьому питанні, ми провели дослідження політик країн світу щодо обігу поліетиленових пакетів (для виведення інформації про країну - наведіть на неї курсор). За його результатами стало відомо, що 33 країни повністю заборонили використання та обіг деяких поліетиленових пакетів. Найбільш жорсткими регуляціями відома Кенія, де за використання пакету можна відсидіти за гратами до 4 років або сплатити штраф у розмірі 40 000 дол США., а Бангладеш став першою країною, що заборонила тонкі поліетиленові пакети ще у 2002 році. В Європейському Союзі першими заборонила поліетиленові пакети Італія - ще у 2011 році.

Крім того, 53 країни ввели часткову заборону або податок на поліетиленові пакети. Наприклад, Данія почала обкладати податком виробників ще у 1994 році. Грузія обмежила обіг поліетиленових пакетів товщиною до 15 мкм. В таких країнах як Нідерланди та Ісландія, окрім податку, заборонене також безкоштовне розповсюдження даних пакетів. Після введення податку в Ірландії у розмірі 22 євроценти, протягом першого року попит на поліетиленові пакети знизився на 90%.

Є країни, де діють добровільні ініціативи мереж супермаркетів чи інших операторів ринку щодо мінімізації використання поліетиленових пакетів. Таких країн вісім. Наприклад, у Сингапурі мережі прибрали з продажу поліетиленові пакети за власною ініціативою, те саме цього року домовились робити провідні мережі Австрії.

На жаль, Україна входить до переліку країн, де не прийнято жодних рішень, питання лише обговорюється.
Нагадаємо, ми продовжуємо збір підписів під петицією “Пакет не потрібен” і закликаємо Вас підписати її та поширити інформацію. Разом ми зможемо домогтися змін!