Усі матеріали

Топ-10 країн-членів ЄС за розвитком кругової економіки - рейтинг ReThink

Топ-10 країн-членів ЄС за розвитком кругової економіки - рейтинг ReThink

Європейський союз впевнено рухається до імплементації кругових моделей в економіки країн-членів! Про це йдеться як в оприлюдненому Плані дій щодо переходу до кругової економіки, так і в Новій Зеленій Угоді ЄС.

У 2019 році Європейська федерація зі стійкого бізнесу надала оцінку досягнень кожної країни-члена у різних аспектах розвитку кругової економіки. Ми вирішили виокремити результати по найважливіших індикаторах, надати їм вагу та вивести середній бал, за яким ми змогли сформувати перший(!) рейтинг країн ЄС за розвитком кругової економіки станом на 2019 рік. 

Оцінювати ініціативи різних країн досить непросто, адже їх складно порівнювати. 
Фінляндія, Нідерланди та Італія розробили окремі національні стратегії розвитку кругової економіки, а Данія та Швеція оголосять їх до кінця 2020 року. Великобританія інтегрує кругові моделі в комплексну Урядову стратегію розвитку країни. Деякі автономії чи провінції окремих держав, як  Каталонія в Іспанії чи Валонія у Бельгії, впроваджують власні плани дій, котрі поки не прийняті по всій країні. Хтось із членів робить ставку на ресайклінг, хтось на інновації, а хтось на законодавчі обмеження деяких матеріалів чи продуктів. 

Однак ми впевнені, ви знайдете для себе багато цікавого у повному тексті рейтингу, який  можна завантажити нижче. 


Приємного читання!